Apie

Mišrių tapatybių iššūkiai. Daugiatautiškumas genealogijoje, vietos istorijoje ir regioninėje atmintyje. Bibliotekų ir kitų informaciją kaupiančių institucijų iššūkiai ir galimybės.

Genealogijos ir vietos istorijos skyrius kartu su Azijos ir Okeanijos skyriumi kviečia į lydinčiąją konferenciją Vilniuje (Lietuvoje) 2017 m. rugpjūčio 16–17 d.

Rėmėjai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutas.

Vieta
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr.  51, Vilnius.

Registracija
Konferencija yra vieša (netaikomas mokestis), bet dėl riboto vietų skaičiaus norėtume, kad užsiregistruotumėte čia.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į Bozeną Rasmussen (el. paštas bozennara@gmail.com).

Siūlome turiningą dviejų dienų programą.

Pirma diena – rugpjūčio 16 d., trečiadienis
Įvadas į elektroninį mokymąsi. Tai bendras pristatymas ir praktiniai kursai, kuriems vadovaus du patyrę skaitmeninio mokymo dėstytojai – Tordas Høivikas ir Kari Gerhardsen Vikestad (Akershuso taikomųjų mokslų universitetas, Oslas, Norvegija).

Antra diena – rugpjūčio 17 d., ketvirtadienis
Genealogijos ir vietos istorijos sesiją sudaro vienuolika trumpų ir įdomių pristatymų, kuriuos pateiks pranešėjai iš Honkongo, Japonijos, Ugandos, Nigerijos, Brazilijos, Rumunijos, Latvijos ir Lietuvos. Po pristatymų vyks diskusijos nedidelėmis grupėmis.
Po pietų pagrindinis pranešėjas Danielis Horowitzas iš įmonės „MyHeritage“ pristatys naujausius įvykius ir projektus, įgyvendinamus naujoje ir įdomioje srityje – bus aptariamas DNR studijų taikymas genealogijoje. Vigintas Stancelis iš Vilniaus universiteto taip pat pateiks trumpą pristatymą Praktinis atvirosios platformos „edX“ taikymas mokant vietos istorijos ir genealogijos.