Apie

Kviečiame į IFLA lydinčiosios konferencijos sesiją „Įvairialypių tapatumų iššūkiai. Daugiatautiškumas genealogijoje, lokalinėje istorijoje ir regioninėje atmintyje: bibliotekų ir kitų atminties institucijų iššūkiai bei galimybės“

Data: rugpjūčio 16–17 d.

Vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr.  51, Vilnius.

Rėmėjai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutas.

Registracija: dalyvavimas šios konferencijos sesijoje yra nemokamas, tačiau būtina registracija į abi dienas atskirai.

Informuojame, kad registracija į IFLA lydinčiosios konferencijos sesiją užsidaro rugpjūčio 7 d. Dar likusios kelios laisvos vietos, į kurias kviečiame registruotis. Jei jos užsipildys greičiau – registraciją bus sustabdyta anksčiau laiko.

Pirma diena – rugpjūčio 16 d., trečiadienis
Įvadas į elektroninį mokymąsi. Tai bendras pristatymas ir praktiniai kursai, kuriems vadovaus du patyrę skaitmeninio mokymo dėstytojai – Tordas Høivikas ir Kari Gerhardsen Vikestad (Akershuso taikomųjų mokslų universitetas, Oslas, Norvegija).

Antra diena – rugpjūčio 17 d., ketvirtadienis
Genealogijos ir vietos istorijos sesiją sudaro dešimt trumpų ir įdomių pristatymų, kuriuos pateiks pranešėjai iš Honkongo, Japonijos, Ugandos, Nigerijos, Rumunijos, Latvijos, Lietuvos ir Brazilijos. Po pristatymų vyks diskusijos nedidelėmis grupėmis.

Po pietų pagrindinis pranešėjas Danielis Horowitzas iš organizacijos „MyHeritage“ pristatys naujausius įvykius ir projektus, įgyvendinamus naujoje ir įdomioje srityje – bus aptariamas DNR studijų taikymas genealogijoje. Vigintas Stancelis iš Vilniaus universiteto taip pat pateiks trumpą pristatymą Praktinis atvirosios platformos „edX“ taikymas mokant vietos istorijos ir genealogijos.

Visus pranešimus rasite čia: http://library.ifla.org/view/conferences/2017/2017-08-16/730.html

Dėl išsamesnės informacijos apie IFLA lydinčiosios konferencijos sesiją kreipkitės į Bozeną Rasmussen (el. paštas bozennara@gmail.com).