Pažintis su Katsumi Komagatos knygų serija „Akutės“ („Little Eyes“)

Veda Sigutė Chlebinskaitė

Kūrybiniame susitikime Sigutė Chlebinskaitė papasakos apie japonų kūrėjo Katsumi Komagatos erdvinį rinkinį mažiesiems „Akutės“ („Little Eyes“, leidykla „One Stroke“), jo atsiradimo istoriją, supažindins su šių unikalių kortelių praktinio panaudojimo principais.
K. Komagata – visame pasaulyje žinomas paveikslėlių knygų kūrėjas, talentingas iliustruotojas, autorius ir leidėjas. Gimus dukrelei Ai, sukūrė jai skirtą erdvinių kortelių rinkinį. Šios kortelės netrukus sugulė į dešimties knygelių seriją „Little Eyes“. Bendradarbiaujant su Prancūzijos knygų vaikams leidykla „Les trois ourses“, knygelė „Little Eyes“ ir autoriaus vedamos kūrybinės dirbtuvės apkeliavo svarbiausias pasaulio knygų parodas. 2019 m. viešėjo „Knygų šalies“ kūrybinėje studijoje, Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje.

Knygų dailininkė, grafikė, iliustruotoja Sigutė Chlebinskaitė kuruoja knygos kultūrai skirtas ekspozicijas ir jas lydinčias edukacijas. Užsiima tiriamuoju darbu ir savo kūrybinėje veikloje siekia pristatyti knygų pasaulio talentus, kolekcionuoja ir pristato jų palikimą. S. Chlebinskaitė yra pelniusi įvairių apdovanojimų Lietuvos ir Baltijos šalių, JAV, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Japonijos knygos meno konkursuose, apdovanota Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija (2017 m.) ir Kultūros ministerijos premija „Už nuopelnus skatinant skaitymą“.

Registracija