Marie Østergård

„Dokk1“
Dabartinės pareigos: bibliotekos „Dokk1“ Visuomenės įtraukties, partnerystės ir komunikacijos skyriaus vadovė, projekto „Dokk1“ vadovė

Orhusas, Danija

Nuo 2001 metų M. Østergård dalyvauja Orhuso viešųjų bibliotekų ateities fizinės bibliotekos plėtroje. Sutelkus dėmesį į bendravimą, vartotojų dalyvavimą, kompiuterių tinklo plėtrą, prototipų kūrimą ir komunikaciją fizinėje bibliotekos erdvėje, Orhuse buvo ištirtos naujos technologijos, dalyvavimo ir mokymosi procesai. Įsitraukusi į įvairius projektus ir procesus kartu su vartotojais, tinklais bei partneriais, ji susikoncentravo į „kitos bibliotekos“ – ateities bibliotekos – plėtrą.

Nuo 2005 metų M. Østergård vadovavo naujos Orhuso pagrindinės bibliotekos statybos projektui „Dokk1“. Planuojant ir statant biblioteką, kuri buvo atidaryta 2015 metų birželį, Marie įgyvendino ir plėtojo minėtas projekto „Dokk1“ idėjas, taip pat pristatė naujas vartotojo ir piliečio dalyvavimo formas.

2015 metais, po „Dokk1“ atidarymo, M. Østergård tapo šios bibliotekos Visuomenės įtraukties, partnerystės ir komunikacijos skyriaus vadove, toliau dirbo tiek su vartotojais, tiek su partneriais, kurie dalyvavo procese nuolat perkuriant ir plėtojant erdves, santykius ir teikiamas paslaugas.

Nuo 2013 metų ji dalyvauja Tarptautinio bibliotekų inovatorių tinklo INELI veikloje. INELI – tai Billo ir Melindos Gatesų fondo iniciatyva „Pasaulinės bibliotekos“. Šioje veikloje dalyvauja 26 inovatoriai iš 24 šalių, esančių šešiuose žemynuose. Vieni iš projekto INELI tikslų yra sutelkti ateities bibliotekų lyderius iš skirtingų šalių, statyti ir remti viešąsias bibliotekas visame pasaulyje, tirti arba atkreipti visuomenės dėmesį į pasaulinės bibliotekininkystės temas, kurios gali skatinti, plėsti ar gerinti viešųjų bibliotekų paslaugas.