Šimtmečio konferencija „XXI a. bibliotekos: tradicijos ir inovacijos“
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, minėdama savo veiklos 100 metų jubiliejų, rengia tarptautinę mokslinę konferenciją. Pranešimų sesijoje įžvalgomis ir patirtimi apie kritinį mąstymą, lankstumą dalysis UNESCO Humanitarinių mokslų, kultūros paveldo ir kraštovaizdžio integruoto valdymo komiteto pirmininkas, Tomaro politechnikos institutas (Portugalija), ir Tarptautinės filosofijos ir humanitarinių mokslų tarybos (CIPSH) generalinis sekretorius prof. Luizas Oosterbeekas. Britų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Liz Jolly kalbės apie žinių ir abipusio supratimo plėtrą tarp bibliotekininkų, partnerių ir vadovų. Pranešimą „Atmintis skaitmeninio nedėmesingumo laikais: institucinė perspektyva“ skaitys Švedijos nacionalinės bibliotekos vyr. akademinis bibliotekininkas mokslo reikalams dr. Jānis Krēsliņš.
Įžanginį pranešimą „Žmonių biblioteka, kaip modelis“ pristatys Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas. Pasak bibliotekos vadovo, solidi institucijos sukaktis yra puiki proga įvertinti turimą patirtį ir su nauja energija, idėjomis tęsti Lietuvos nacionalinės bibliotekos sėkmės istoriją žengiant į antrąjį veiklos šimtmetį.
Po pranešimų sesijos vyksiančioje diskusijoje dalyvaus trijų kaimyninių nacionalinių bibliotekų vadovai: Estijos nacionalinės bibliotekos generalinė direktorė Janne Andresoo, Lenkijos nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius dr. Tomaszas Makowskis ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. R. Gudauskas, bei Lietuvos Respublikos kultūros viceministrė Ingrida Veliutė. Kolegialiai bus ieškoma atsakymų į klausimus, kokia yra partnerysčių reikšmė ir galimybės, kaip erdvių pokyčiai pastatuose veikia naujų veiklų atsiradimą, kas naujo pas mūsų kaimynus ir kuo jie gyvena, kokia jų vizija apie bibliotekų raidos pokyčius XXI amžiuje. Diskusiją moderuos muzikologė Gerūta Griniūtė.